Eksperci od Wentylacji i Klimatyzacji z 10-letnim doświadczeniem

Pn-Sob: 07:00 - 17:00

24h Pogotowie Techniczne

Uzyskaj Gwarancje

Zarejestruj Urządzenie

Zadzwoń 530 860 003

Akacjowa 4, 62-800 Kalisz

Najczęściej zadawane Pytania

Ty Masz Pytanie. My Mamy Odpowiedz!

COWiG jest skrótem dla ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz gazownictwa. System COWiG jest najczęściej używany do przedstawienia całego systemu ogrzewania i chłodzenia, składającego się z prac kanałów, filtrów powietrza, elementów sterujących, nawilżaczy i rejestratorów.

Najważniejszą częścią utrzymania systemu COWiG jest utrzymywanie nieograniczonych przepływów powietrza. Pył, brud i zanieczyszczenia są najgorszymi wrogami systemu COWiG. Niezależnie od tego, czy jest to jednostka wewnętrzna czy zewnętrzna, należy zachować wszystkie filtry w czystości, jak również wymienniki ciepła i cewki.

Zaleca się sprawdzanie i serwisowanie instalacji ogrzewania i chłodzenia dwa razy do roku. Idealnie dopasowując się do wiosny i jesieni. Zalecamy regularne zmiany filtra, w zależności od typu filtra. To tylko może wyeliminować wiele najczęstszych problemów, które wymagają ustalenia i mogą znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo poważnego zepsucia.

Zlokalizuj etykietę na zewnętrznej powierzchni urządzenia na dany dzień produkcji. Jeśli urządzenie jest w wieku poniżej pięciu lat, może być objęte gwarancją, ale nie możesz opierać się na modelu. Warunki gwarancji są zmieniane przez producenta i firmę instalacyjną. Eksperci firmy GMK Tech Klimatyzacja i Wentylacja mogą zweryfikować stan gwarancji systemu chłodzenia dzięki formularzu gwarancji.

Regularna wymiana filtra pomaga systemowi ogrzewania i chłodzenia w najwyższych temperaturach i poprawia jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń. Ważne jest regularnie wymieniać filtry w celu zapewnienia prawidłowego przepływu powietrza i utrzymania domu bez kurzu, alergenów i zarazków. W zależności od typu filtra, którego potrzebujesz, możesz wymagać co najmniej tygodniowych lub miesięcznych filtrów. Eksperci GMK Tech lub technik instalacji zaleci idealne filtry i harmonogramy wymiany dla jednostek.

Tak. Głośne urządzenia grzewcze i chłodzące mogą wymagać oczyszczenia. Chociaż żadne oszczędności finansowe nie są powiązane z niższym poziomem dźwięku, ocena dźwięku systemu chłodzenia może mieć znaczący wpływ na komfort i zadowolenie w Twoim domu. Poziom hałasu klimatyzatora lub pompy ciepła zależy od wielu czynników, takich jak wiek i rodzaj oraz czy kompresor jest izolowany, czy też nie, mogą one przyczynić się do zwiększenia poziomu hałasu.


Czy to dziwne dźwięki? Czy jest to wystarczające ochłodzenie lub ogrzewanie całego obszaru domu? Czy dłużej czekasz, aby się ochłodzić lub rozgrzewać? Czy twoje rachunki za media wzrastają bez wyraźnego powodu? Każde pytanie z nich oznacza, że może wystąpić problem wymagający obsługi. W większości przypadków im dłużej się opóźniasz, tym gorsze problemy będą się pojawiać. Skontaktuj się z Serwisem GMK Tech, aby sprawdzić system, gdy tylko zauważysz coś niezwykłego.

Większe nie zawsze jest lepsze, wydajne i efektywne. Przed zakupem systemu wymiany zawsze należy upewnić się, że system jest odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb i budżetu. Twój Ekspert z GMK Tech będzie dokładnie oceniać wymagania domu i komfortu w celu określenia właściwego rozmiaru i odpowiedniego zarekomendowania produktu.

Kilka szybkich wskazówek:

  • Regularnie czyść i wymieniaj filtry.
  • System ogrzeje się i równomiernie rozgrzeje, gdy dmuchawa znajduje się w pozycji „wł.”. Dmuchawa zapewnia stały przepływ powietrza w całym domu i umożliwia lepszą filtrację.
  • Zamontuj przesłony, zasłony, żaluzje lub ekrany w oknach narażonych na działanie promieni słonecznych, aby utrzymać temperaturę w pomieszczeniu na umiarkowanym poziomie.

Być może próbowałeś ukryć niechciany zapach poprzez rozpylanie odświeżaczy powietrza lub zapalenie świec. Niestety, ta taktyka tylko maskuje zapachy, nie pozbawiając się ich. Te środki zaradcze mogą w rzeczywistości negatywnie wpłynąć na jakość powietrza wewnątrz budynku przed działaniem substancji chemicznych wywołujących reakcje alergiczne lub podrażnienie oczu dla właścicieli domów.

Bakterie, roztocza kurzu, sierść zwierząt, ślina kotów i pleśń mogą być również źródłem problemu zapachu w domu. Jedną z metod oczyszczania powietrza jest zintegrowanie bakteriobójczych lamp światła UV w Twoim domu, które pomagają zabić zapachy i hamować wzrost biologicznych zanieczyszczeń, sterylizując powierzchnie w systemie. Oczyszczają również powietrze, zapobiegając wzrostowi zanieczyszczeń. Lampy UV są instalowane w celu współpracy z systemem komfortu domowego.

Sometimes poor ventilation contributes to unpleasant odors. Moisture condensation on walls windows and stagnate air are signs of poor ventilation. A qualified Service Experts technician can inspect your home comfort system to determine if this is an issue that should be addressed. The technician can also inform you how to solve the ventilation system’s ability to correctly circulate and ventilate indoor air.

Każda osoba i każdy dom wymaga innego komfortu. Próg drażnieniowy i wyzwalacze wpływające na zdrowie i komfort człowieka łączą się w celu ustalenia właściwych rozwiązań. Wysokie poziomy progów mogą wymagać prostych rozwiązań, takich jak lepszy filtr powietrza. Niski poziom progowy może wymagać systemu oczyszczania powietrza w celu zmniejszenia czynników wyzwalających i drażniących. Z Kartą Raportu o Zdrowiu dla domu eksperci serwisu pomogą Ci zdecydować, które produkty do poprawiania warunków wewnątrz pomieszczeń są odpowiednie dla Ciebie.

Według badań stworzonych przez amerykańską agencję ochrony środowiska, narażenie na działanie zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach może być 100 razy wyższe niż na zewnątrz pomieszczeń. Częste odkurzanie i sprzątanie mogą pomóc zmniejszyć ilość roztocza i kurzu znajdującego się w Twoim domu. Jednak nie wszystkie cząstki w powietrzu można wyeliminować. Urządzenia filtrujące mogą pomóc w wyeliminowaniu cząstek, które są zbyt małe, aby mogły zostać złapane przez odkurzacz. Niektóre urządzenia filtrujące obejmują lampy UV, filtry powietrza, respiratory odzyskiwania energii (ERV), respiratory odzysku ciepła (HRV) i elektroniczne środki czyszczące. Karta Raportu o Zdrowia w Domu od Ekspertów ds. Usług świadczy informacje o tym, które urządzenia do poprawy jakości powietrza są odpowiednie dla Ciebie. Aby otrzymać Kartę Raportu o Zdrowiu dla Domu i osobiste konsultacje dotyczące jakości powietrza zadzwoń do GMK Tech pod numer 530 860 003.

Ustawienia temperatury zależą od pory roku i osobistych preferencji. Latem średnie ustawienie temperatury wynosi 23-26 °. Zimą 20-23 ° jest normą. Pamiętaj, gdy wychodzisz z domu; Staraj się unikać drastycznych zmian temperatury. Nie nastawiaj temperatury większej niż 5 °; Spowoduje to, że urządzenie pracuje dłużej, aby osiągnąć żądane ustawienie temperatury.