Eksperci od Wentylacji i Klimatyzacji z 10-letnim doświadczeniem

Pn-Sob: 07:00 - 17:00

24h Pogotowie Techniczne

Uzyskaj Gwarancje

Zarejestruj Urządzenie

Zadzwoń 530 860 003

Akacjowa 4, 62-800 Kalisz

Przygotowanie domu przed wakacjami

Gotowy na wakacje?

Twój dom powinien też być przygotowany! Staranne planowanie może nie tylko pomóc chronić dom i rzeczy podczas podróży, ale także zapewnić rodzinie oszczędności energii, które możesz przeznaczyć na pamiątki! Postępuj zgodnie z tymi pięcioma prostymi wskazówkami, aby przygotować dom na Twoją nieobecności.

Niezależnie od tego, czy jest to weekendowa wycieczka czy pobyt w domu nad jeziorem, pamiętaj, aby skorzystać z tych oszczędnych wskazówek, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, gdy jesteś nieobecny.

1. Wyłącz światła.

Jeśli zdecydujesz się zachować jakiekolwiek ze swych świateł jako środek bezpieczeństwa, zainwestuj w automatyczny licznik czasu. Można zaprogramować włączanie świateł w późnych godzinach wieczornych i wyłączanie w wczesnych godzin porannych, jednocześnie zapobiegając marnotrawieniu energii w ciągu dnia.

2. Wyłącz klimatyzator.

Choć ważne jest, aby utrzymywać wymianę powietrza w Twoim domu, gdy już Cię nie ma, możesz drastycznie zredukować zużycie energii, podkręcając temperaturę do 85 stopni. Jeśli masz programowalny termostat, po prostu użyj funkcji „urlop”, aby zachować bezpieczną i efektywną temperaturę wewnątrz, gdy już Cię nie ma.

3. Odłącz urządzenia i elektronikę.

Nawet jeśli są wyłączone, wszystko, co jest podłączone do ściany, może nadal zużywać energię. Odłączając urządzenia lub używając inteligentnego wyłącznika, unikniesz marnowania mocy wstrzymania. Nie zapominaj też o odłączaniu pralki i suszarki.

4. Wyreguluj podgrzewacz wody.

Ustaw swój podgrzewacz na tryb „low” lub „vacation”. Jeśli Twój basen ma funkcje podgrzewania wody, rozważ kupno przykrycia, które pomoże zminimalizować straty ciepła, dzięki czemu możesz uniknąć kosztu ponownego nagrzewania basenu.

5. Lodówka:

Jeżeli wyjeżdżasz na kilka dni, obniż temperaturę  lodówki o kilka stopni. Jeśli minie więcej niż dwa tygodnie, opróżnij i wyczyść lodówkę, podeprzyj drzwi i odłącz urządzenie.

Niezależnie od tego, czy jest to weekendowa wycieczka czy pobyt w domu nad jeziorem, pamiętaj, aby skorzystać z tych oszczędnych wskazówek, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, gdy jesteś nieobecny.

Zadzwoń do Ekspertów  GMK Tech na numer +48 530 860 003

Aby umówić się na spotkanie z jednym z naszych Ekspertów, który sprawdzi obecne systemy poprawy wydajności!

Preparing-Home-Vacation-Expert

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24-godzinna Pomoc Techniczna

Możemy zapewnić Państwu
24-godzinną pomoc techniczną, dostępną dla Państwa 365 dni w roku, aby spełnić wszystkie Wasze potrzeby związane z ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją (COWiG)!

530 860 003